Šírime vedecké informácie.Transhorizontová realita

Transhorizontová realita je realita za hranicou akéhokoľvek dosahu ľudí, unikajúcno. Najčastejším významovým útvarom, v ktorom sa transhorizontová realita manifestuje v ľudskom vedomí, je uvedomenie si transcendentna, napríklad v zážitku boha, taa a pod. Najrozšírenejším spoločným konštituentom významového útvaru, v ktorom sa nám manifestuje transhorizontová realita, je enigmatickosť. Na rozdiel od numinosa však o transhorizontovej realite nemôžeme tvrdiť ani to, či je to niečo celkom iné alebo také isté či podobné nášmu. Transhorizontová realita je daná iba ako zážitok unikajúcna, čiže netreba v ňu veriť, stačí ju prežívať. Prežívať transhorizontovú ralitu značí mať vedomie unikajúcna čohokoľvek.

čítajte viac o Transhorizontová realita

Encyklopédia: Retail.sk > Ekonómia a ekonomika > Obchod >
Príbuzné výrazy:
Text je dostupný za podmienok Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported; prípadne za ďalších podmienok.
Podrobnejšie informácie nájdete na stránke Podmienky použitia.


Copyright.sk © by Web. All rights reserved. | Zásady ochrany osobných údajov.
V prípade Vašich otázok nás prosím kontaktujte tu.


Upozornenie o ochrane súkromia:

Používaním tohto webu súhlasíte s uchovávaním cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, nastavenie reklám a analýzu návštevnosti. | Zásady ochrany osobných údajov. | OK, súhlasím

 Nájdi: